Przejdź do treści

Piotr Włodarczyk

Radca prawny, wspólnik

+48 601 629 950

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 30 lat wykonujący zawód radcy prawnego.

W swojej karierze zawodowej obsługiwał/obsługuje wiele podmiotów gospodarczych, od jednoosobowych działalności gospodarczych, poprzez spółki cywilne, osobowe i kapitałowe, po podmioty notowane na giełdzie. Posiada liczne kontakty zawodowe z kancelariami działającymi na terenie całego kraju, jak i zagranicy. Poprzez lata wykonywanej pracy jako radca prawny, posiada bogate doświadczenie zawodowe, które aktualnie dzieli z młodszymi pracownikami Kancelarii. W przeszłości będąc zatrudnionym w sektorze bankowym i energetycznym, posiada znaczną praktykę w tych branżach. Na przestrzeni lat uczestniczył w szeregu transformacji i przekształceń podmiotów, które obsługiwał. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze tych podmiotów, poczynając od spraw organizacyjnych, korporacyjnych, handlowych, windykacyjnych, a kończąc na sprawach pracowniczych. Nieobce mu są także sprawy z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego i rodzinnego.

Aktualnie tworząc spółkę partnerską, wprowadza do Kancelarii członków swojej rodziny i nowe pokolenie młodych prawników. Prywatnie realizuje swoje pasje w szczególności w zakresie uprawiania wielorakich sportów, takich jak przede wszystkim tenis, narciarstwo i sporty wodne, np. kitesurfing. Realizacja tych pasji jest powiązana z zamiłowaniem do podróży i poznawania świata. W Polsce realizuje się poprzez umiłowanie do restaurowania starych obiektów zabytkowych. Po trudach życia zawodowego uwielbia spędzać czas w klimacie wiejskiej sielanki, w zaciszu odrestaurowanych obiektów otoczonych zabytkowym parkiem.

Szymon Filip

Radca prawny, wspólnik

+48 512 311 888

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

W ramach swojej działalności prawniczej specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, pracy, gospodarczego oraz handlowego, w tym sprawami kredytów frankowych. Nieobce są mu również sprawy dotyczące prawa rodzinnego, upadłościowego czy autorskiego.

Prywatnie sędzia piłki nożnej, aktualnie można zobaczyć go na boiskach II ligi. Interesuje się sportem oraz historią. Wolne chwile poświęca na spędzanie czasu z rodziną oraz przyjaciółmi, najchętniej w aktywny sposób.

Magdalena Książkowska

Asystent prawny

Specjalista ds. administracyjno-prawnych

Z Kancelarią związana od 2018 roku.

Studiowała prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Na co dzień zajmuje się organizacją pracy Kancelarii, administracyjnym i merytorycznym wsparciem obsługi prawnej, przygotowaniem pism procesowych i egzekucyjnych, a także windykacją należności i współpracą z komornikami sądowymi.

Prywatnie miłośniczka mopsów i szczęśliwa posiadaczka jednego z nich. W wolnych chwilach spędza czas z rodziną, słucha podcastów z dziedziny „true crime” oraz amatorsko projektuje wnętrza i uprawia rośliny egzotyczne.

Katarzyna Włodarczyk

Prawnik

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W Kancelarii zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa gospodarczego, a także kompleksową obsługą spraw windykacyjnych. 

Prywatnie pasjonatka sportu i tańca, popołudniami prowadzi zajęcia fitness i zajęcia taneczne. Weekendy spędza poza Poznaniem, angażując się w działalność hotelarską. Kocha podróże, narciarstwo oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Oliwia Kaus

Asystent prawny

Studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Współpracuje z Kancelarią od 2023 roku.

W Kancelarii odpowiada za prace administracyjno-prawne. Wspomaga zespół w codziennej pracy, współpracuje z prawnikami, kontroluje dokumenty pod względem formalnym, przygotowuje pisma procesowe i inne dokumenty oraz organizuje i czuwa nad przepływem korespondencji i dokumentów zapewniając prawidłowe i sprawne funkcjonowanie Kancelarii. 

Prywatnie interesuje się językiem oraz kulturą Japonii, lingwistyką i językoznawstwem, a także modą haute couture. Ogromna miłośniczka psów rasy corgi. Wolny czas poświęca na spacery z ukochanym psem Felixem oraz rozrywkę w gronie najbliższych.