Przejdź do treści

Piotr Włodarczyk

Radca prawny, wspólnik

+48 601 629 950

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 30 lat wykonujący zawód radcy prawnego.

W swojej karierze zawodowej obsługiwał/obsługuje wiele podmiotów gospodarczych, od jednoosobowych działalności gospodarczych, poprzez spółki cywilne, osobowe i kapitałowe, po podmioty notowane na giełdzie. Posiada liczne kontakty zawodowe z kancelariami działającymi na terenie całego kraju, jak i zagranicy. Poprzez lata wykonywanej pracy jako radca prawny, posiada bogate doświadczenie zawodowe, które aktualnie dzieli z młodszymi pracownikami Kancelarii. W przeszłości będąc zatrudnionym w sektorze bankowym i energetycznym, posiada znaczną praktykę w tych branżach. Na przestrzeni lat uczestniczył w szeregu transformacji i przekształceń podmiotów, które obsługiwał. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze tych podmiotów, poczynając od spraw organizacyjnych, korporacyjnych, handlowych, windykacyjnych, a kończąc na sprawach pracowniczych. Nieobce mu są także sprawy z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego i rodzinnego.

Aktualnie tworząc spółkę partnerską, wprowadza do Kancelarii członków swojej rodziny i nowe pokolenie młodych prawników. Prywatnie realizuje swoje pasje w szczególności w zakresie uprawiania wielorakich sportów, takich jak przede wszystkim tenis, narciarstwo i sporty wodne, np. kitesurfing. Realizacja tych pasji jest powiązana z zamiłowaniem do podróży i poznawania świata. W Polsce realizuje się poprzez umiłowanie do restaurowania starych obiektów zabytkowych. Po trudach życia zawodowego uwielbia spędzać czas w klimacie wiejskiej sielanki, w zaciszu odrestaurowanych obiektów otoczonych zabytkowym parkiem.